První rande se šicím strojem

Jste lehce nervózní, ale zároveň se těšíte. Hlavu máte plnou představ, očekávání a hlavně otázek: Budu šít rovně? Zvládnu navléknout jehlu? A co střihání a špendlení?… i tak by mohlo vypadat první seznámení s tak skvělým pomocníkem, jakým je šicí stroj.

Pokud máte šikovnou maminku, nebo babičku, pravděpodobně první zasvěcení proběhne pod jejich vedením. Ne vždy je tomu tak a v tom případě se můžete poptat kamarádek, koupit si knihu o šití, shlédnout video návod.

Kdo máte rád věci naživo, tvůrčí atmosféru malé skupiny, kdy se navzájem podporujete, inspirujete a nacházíte odpovědi na své otázky, vydejte se na kurz.

Již po několikáté mi byla dána důvěra uvést skupinku žen do tajů šicího stroje. Nejprve projdeme jeho funkce, trocha teorie a už se šije. Po krátké chvíli vidím, jak se ženy usmívají. JDE TO!

Sešíváme, prošíváme a obšíváme nejprve odstřižky. Poté si každá žena vybere vlastní projekt: plátěnou tašku, girlandu, povlak na polštář… Přichází moment, který mám osobně nejraději, kdy se probíráme látkami a hledáme ty nejhezčí kombinace. Následuje žehlení, měření, kreslení, střihání, špendlení…

Začít šít není jen o zvládnutí obsluhy stroje, je to objevný tvůrčí proces, kde se střídají různé činnosti a který nikdy nekončí. Tak se nebojte a sešlápněte pedál. Stojí to za to!


„Jsem milovnice ručních prací, jejich lektorka a propagátorka. Učím ženy objevovat krásy šití, ruční výšivky, pletení ze slámy a pomáhám jim tak probouzet jejich vlastní tvořivý potenciál.“ Můj příběh si přečtěte zde>>